Jak szukać lepiej?

* - zastępuje dowolną liczbę znaków
Szukaj "podatk*", aby znaleźć podatkowy, podatki, podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie. Na przykład: "podatek dochodowy".

Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

NABYCIE TOWARÓW I USŁUG W KRAJU

1 października 2010

Moment ujęcia faktury korygującej w przypadku udzielenia rabatu

0 76

Jestem podatnikiem VAT, składającym miesięczne deklaracje VAT-7. 15 czerwca 2011 roku otrzymałam fakturę zakupu towarów. Następnie do­stawca udzielił mi rabatu i 30 czerwca wystawił korektę faktury. Fakturę korygującą otrzymałam 4 lipca. Kiedy powinnam odliczyć podatek z faktury zakupowej, a kiedy zmniejszyć podatek naliczony o podatek wynikający z faktury korygującej?

PYTANIE

Jestem podatnikiem VAT, składającym miesięczne deklaracje VAT-7. 15 czerwca 2011 roku otrzymałam fakturę zakupu towarów. Następnie do­stawca udzielił mi rabatu i 30 czerwca wystawił korektę faktury. Fakturę korygującą otrzymałam 4 lipca. Kiedy powinnam odliczyć podatek z faktury zakupowej, a kiedy zmniejszyć podatek naliczony o podatek wynikający z faktury korygującej?

ODPOWIEDŹ

Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury zakupu przysługuje Pani w rozliczeniu za czerwiec, lipiec lub sierpień 2011 roku, pod warunkiem, że w miesiącu odliczenia dysponuje już Pani towarem. Fakturę korygującą ma Pani obowiązek ująć w rozliczeniu za lipiec, przy założeniu, że do tej pory odliczy już Pani podatek wynikający z faktury pierwotnej.

UZASADNIENIE

Zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatk...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem