Jak szukać lepiej?

* - zastępuje dowolną liczbę znaków
Szukaj "podatk*", aby znaleźć podatkowy, podatki, podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie. Na przykład: "podatek dochodowy".

Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

DOSTAWA TOWARÓW W KRAJU , AKTUALNOŚCI , ZAKRES OPODATKOWANIA (art. 5-14)

18 listopada 2011

Obowiązek opodatkowania VAT alkoholu przekazywanego klientom w formie prezentu

96

Przekazanie kontrahentom alkoholu w formie prezentu (niespełniającego definicji prezentu o małej wartości), w przypadku gdy Wnioskodawcy przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu tych towarów podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Takie stanowisko zawarł Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi i interpretacji indywidualnej nr IPTPP2/443-303/11-4/AW z 11 października 2011 roku.

Z pytaniem do organu podatkowego zwróciła się spółka, która chcąc nawiązać bądź utrzymać dobre relacje z kontrahentami wręcza im prezenty. Wśród prezentów są długopisy, kalendarze, pióra, świąteczne gadżety, ozdobne kosze zawierające kawę, słodycze, alkohol. Część prezentów opatrzonych jest logo firmy, a część jedynie pakowana w firmowe reklamówki, papier z logo firmy. Przekazywany kontrahentom w formie prezentu alkohol nie spełnia definicji prezentów o małej wartości.

Spółka zadała Dyrektorowi Izby Skarbowej pytanie: Czy odliczenie VAT naliczonego od zakupu alkoholu na zasadach ogólnych / zakup związany z prowadzoną działalnością gospodarczą, związany w całości ze sprzedażą opodatkowaną/, a następnie naliczenie VAT należnego z chwilą przekazania jest działaniem prawidłowym w świetle...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem