Jak szukać lepiej?

* - zastępuje dowolną liczbę znaków
Szukaj "podatk*", aby znaleźć podatkowy, podatki, podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie. Na przykład: "podatek dochodowy".

Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

KASY REJESTRUJĄCE

9 września 2011

Wystawienie zbiorczej faktury na podstawie kilku paragonów

81

Nasza spółka dokonuje sprzedaży towarów w sklepach. Mamy klientów, którzy codziennie dokonują drobnych zakupów i życzą sobie otrzymania faktury VAT. Czy możemy, na podstawie kilku paragonów, wystawić takim klientom jedną fakturę, dokumentującą sprzedaż dokonaną w danym tygodniu?

ODPOWIEDŹ

Tak, Państwa spółka może wystawić jedną fakturę dokumentującą sprzedaż dokonaną w danym tygodniu na podstawie kilku paragonów.

UZASADNIENIE

Podatnicy podatku od towarów i usług nie mają obowiązku wystawiania faktur osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej. Jednakże na żądanie tych osób są zobowiązani do wystawienia faktury VAT. Wynika to z art. 106 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

Faktura VAT dokumentująca sprzedaż na podstawie kilku paragonów powinna zawierać elementy z § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług, tj:

1) imiona i nazwiska lub nazwy bądź nazwy skrócone sprzedawcy i nabywcy oraz ich adresy;

2) numery identyfikacji podatkowej sprzedawcy i nabywcy, z zast...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem